Su-27 na CIAF 2013 - kolik jich bude?

shadow

Dva nebo rovnou sedm? Z Ukrajiny přiletí dva letouny Su-27, pokud ale pořadatelům vyjde snaha a do Hradce Králové o prvním zářijovém víkendu přiletí ruská skupina Russkije Vitjazi, bude jich na tamním letišti hned sedm.

Na CIAF 2013 jsou v současné době potvrzeny dva letouny Su-27 z Ukrajiny. Podle ředitele CIAF Aleše Cabicara, je úvaha účasti skupiny Russkie Vatjazi velmi reálná, jak potvrdil pro Hradecký Deník. Skupina Russkie Vitjazi létá s pěti letouny Su-27 a je to asi nejlepší akrobatická vojenská skupina, která reprezentuje ruské vzdušné síly. Účast této skupiny by byla krásným dárkem, který by návštěvníci jubilejního 20. ročníku CIAF zajisté ocenili.

Vedoucí techniků a vedoucí skupiny navštívili hradecké letiště tento týden. Obhlédli technické zázemí letiště a jednali s pořadateli o reálnosti účasti skupiny, která sídlí na základně Kubinka nedaleko Moskvy.

Suchoj Su-27, v kódovém označení NATO "Flanker" je jednomístný, přepadový stíhací letoun 4. generace, určený k boji proti vzdušným cílům ve všech výškách a to ve dne i v noci za každého počasí. Díky svému značnému doletu může sloužit také jako hlídkový a doprovodný letoun. Na CIAFu již byl k vidění, ale fandové letectví po účasti tohoto letounu doslova prahnou.

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz