Bachovo Vánoční oratorium zazní v podání brněnských umělců v Brně a Vídni

shadow

Po delší době budou mít posluchači v Brně a ve Vídni možnost vyslechnout jedno z vrcholných děl Johanna Sebastiana Bacha - Vánoční oratorium. V podání předních brněnských umělců zazní toto dílo 26. prosince v Peterskirche ve Vídni a 28. prosince pak v Brně, v kostele sv. Janů u Minoritů.

Johann Sebastian Bach zkomponoval své monumentální vokálně instrumentální téměř tříhodinové dílo za svého působení v Lipsku v roce 1734. Oratorium je děleno na šest částí - kantát, které jsou určeny na šest nejvýznamnějších vánočních svátků. Na koncertech zazní první polovina díla - kantáty I - III. Dílo je koncipováno ve formálním duchu své doby. Evangelista vypráví děj, sbor je posunut do role lidu v obtížných polyfonních pasážích či krásných hramonizacích luteránského chorálu. Sólisté předvedou své pěvecké umění v technicky i výrazově obtížných áriích komentujících děj oratoria. 

Nenechte si ujít toto krásné barokní dílo a přijďte si odpočinout od vánočního shonu. Zahrají a zazpívají vám přední brněnští umělci. 

 

WIEN
26. prosince 2012, 20.00 hodin
Peterskirche, Petersplatz

 

BRNO
28. prosince 2012, 19.30  
kostel sv. Janů - u Minoritů,19.30 hodin
roh Poštovské a Jánské ulice

 

účinkují:

Veronika Hromková - soprán
Hana Procházková - alt
Marek Olbrzymek - tenor, evangelista
Tomáš Krejší - bas

Martin Jakubíček - vahanní pozitiv

Brněnský komorní sbor - sbormistr Tomáš Ibrmajer

Orchestr Czech Virtuosi

Dr, Tomáš Ibrmajer - dirigent

Autor

Tomáš Ibrmajer
Tomáš Ibrmajer

Dr. Tomáš Ibrmajer vystudoval JAMU Brno v oborech dirigování a teorie interpretace. V současné době pracuje jako umělecký vedoucí několika vokálních souborů, jako korepetitor a asistent dirigenta v ND Brno a hudební pedagog. Od příští sezóny bude působit v Mainfranken Theater Würzburg. Kromě hudby se zabývá fotografováním. 

http://www.ibrmajer.de/         http://www.youtube.com/tom111267       http://tom111267.rajce.idnes.cz/