Květnový koncert FESTIVAL BRIKCIUS - cyklus koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu (jaro a podzim 2012)

shadow

Jste zváni na květnový "Weinberger Tour" koncert projektu "Festival Brikcius" - cyklus koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu (jaro & podzim 2012), českého violoncellisty Františka Brikcia a klavíristy Tomáše Víška, který se koná ve čtvrtek 17. května 2012, od 19:30 hodin, v reprezentačním koncertním sále ze 13. století, v Domě U Kamenného zvonu (GHMP, 3. patro, Staroměstské náměstí 605/13, Praha 1).

Květnový koncert "FESTIVAL BRIKCIUS" - cyklus koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu (jaro & podzim 2012)

Jste zváni na květnový "Weinberger Tour" koncert projektu "Festival Brikcius" - cyklus koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu (jaro & podzim 2012), českého violoncellisty Františka Brikcia a klavíristy Tomáše Víška, který se koná ve čtvrtek 17. května 2012, od 19:30 hodin, v reprezentačním koncertním sále ze 13. století, v Domě U Kamenného zvonu (GHMP, 3. patro, Staroměstské náměstí 605/13, Praha 1).

Jeden z nejlepších českých klavíristů Tomáš Víšek a violoncellista František Brikcius zde zahrají skladby terezínských/židovských skladatelů. Skladby Une Cantilène jalouse (1920) a Colloque sentimental - Prélude d'après le poème de Paul Verlaine (1920) Jaromíra Weinbergera (1896 - 1967), autora jedné z nejhranějších českých oper Švanda dudák v zahraničí, Sonátu Erwina Schulhoffa (1894 - 1942), která se vzhledem k náročnosti zejména klavírního partu moc často nehraje. Dále Lamento od Jamese Simona (1880 - 1944), složené po Simonově příjezdu do Izraele, respektive tehdejší Palestiny, a zjištění, že jeho sestra zemřela. Simon se přes varování přátel vrací do Evropy, což se mu stalo osudným. A na závěr d-Fence pro violoncello a klavír (2007) od Ireny Kosíkové napsanou speciálně pro "Weinberger Tour".

Příští jarní koncert "Festival Brikcius" (Anna Brikciusová - violoncello & František Brikcius - violoncello) se bude konat ve čtvrtek 21. června 2012 o letním slunovratu.

Vstupenky exkluzivně u oficiálního festivalového prodejce vstupenek Prague Ticket Office - Via Musica (Via Musica, AMU, Malostranské náměstí 14, Praha 1 - Via Musica, Staroměstské náměstí 14, Praha 1 - Tel.: +420 224 826 440) a cca 90 minut před začátkem koncertu v místě konání. Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme včasné zakoupení vstupenek. Podpořte "Festival Brikcius" a kupte si mecenášskou vstupenku.

Pro aktuální pozvánky a soutěže o ceny se zaregistrujte do měsíčního newsletteru NOVINKY ČESKÉHO VIOLONCELLISTY FRANTIŠKA BRIKCIA ( SUBSCRIBE-CZ@Brikcius.com ).

Ve spolupráci s Galerií Hl. m. Prahy a Daniel Pearl World Music Days. "Festival Brikcius" připomíná 220. výročí narození italského skladatele Gioacchina Rossiniho, 120. výročí narození švýcarského skladatele Arthura Honeggera a 100. výročí narození francouzského skladatele Jeana Françaixe "Centenaire Jean Francaix - 2012". Více informací je k dispozici na webových stránkách http://www.Brikcius.com & http://www.FaceBook.com/FestivalBrikcius .


*****************************


Daniel Pearl World Music Days
220. výročí narození italského skladatele Gioacchina Rossiniho
120. výročí narození švýcarského skladatele Arthura Honeggera
100. výročí narození francouzského skladatele Jeana Françaixe "Centenaire Jean Francaix - 2012"

"FESTIVAL BRIKCIUS"

cyklus koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu (jaro & podzim 2012)

uvádí

"FESTIVAL BRIKCIUS" - Violoncello a klavír I. ("Weinberger Tour")


Jaromír Weinberger (1896 - 1967): Une Cantilène jalouse (1920)

Erwin Schulhoff (1894 - 1942): Sonata (1914)

Jaromír Weinberger (1896 - 1967): Colloque sentimental - Prélude d'après le poème de Paul Verlaine (1920)

James Simon (1880 - 1944): Lamento für Cello (in jemenitischer Weise), Meinem Lieber Martin! (17/18. XII. 1938)

Irena Kosíková: d - Fence pro violoncello a klavír (2007)


TOMÁŠ VÍŠEK - klavír
FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello


Čtvrtek 17. květen 2012, 19:30 hodin
Dům U Kamenného zvonu, GHMP, Staroměstské náměstí 605/13, Praha 1Oficiální předprodej vstupenek:
Via Musica, Staroměstské náměstí 14, Praha 1, Tel.: +42 (0) 224 826 440
Via Musica, HAMU, Malostranské náměstí 13, Praha 1


*****************************


"FESTIVAL BRIKCIUS"

Spolupořadatelé: Festival Brikcius, Daniel Pearl World Music Days, Galerie Hl. m. Prahy, Centenaire Jean Francaix - 2012
Partneři: Tiskap, Nadace Život Umělce
Strings partner: Thomastik-Infeld
Cello partner: Little Cellist
T-shirt partner: t-shock
Dokument partner: Bulvar Art
Oficiální fotograf: Marek Malůšek - FotoMosty
Oficiální prodejce vstupenek: Prague Ticket Office - Via Musica
Mediální partneři: Živá historie, Informuji.cz, Prague.tv, Radio Proglas, VsechnyFestivaly.cz, Akce.cz, Místní kultura , Scena.cz, Listy, PressWeb, Rádio Golf, Tiskovky.info, Kult.cz, H_aluze, Přehled kulturních pořadů v Praze, Kam po Česku, Časopis Golf, GolfInfo.cz, mFiles, Česko-německá obchodní a průmyslová komora, Acentos de Praga, Pražská informační služba, Český Mac, Česko-německá obchodní a průmyslová komora, Acentos de Praga, Pražská informační služba, Firemní víno.cz, VyhrajTo.cz


NOVINKY ČESKÉHO VIOLONCELLISTY FRANTIŠKA BRIKCIA:
Přihlašte se do mailing listu měsíčního newsletteru ( SUBSCRIBE-CZ@Brikcius.com )

Plakát:
http://www.Brikcius.com/Images/Poster.FestivalBrikcius.jpg


Odkazy:
http://www.Brikcius.com
http://www.Brikcius.com/News.cz.028.html
http://www.Brikcius.com/Projects.cz.FestivalBrikcius.html
http://www.FaceBook.com/FestivalBrikcius
http://www.FaceBook.com/Brikcius.Frantisek
http://www.FaceBook.com/events/312768998788364/
http://www.Twitter.com/Brikcius
http://www.GPlus.to/Brikcius


========================

press@Brikcius.com
http://www.Brikcius.com

========================
 

Autor

František Brikcius
František Brikcius

  Český violoncellista František Brikcius se narodil v Praze v rodině s bohatým kulturním zázemím. Je absolventem Konzervatoře v Praze a JAMU v Brně. Dále studia ve Velké Británii a Japonsku. Věnuje se interpretaci violoncellových skladeb 17., 18., 19., 20. a 21. století. Zejména pak skladbám pro violoncello sólo. Dále se soustředí na díla českých, tzv. terezínských a současných skladatelů.

  František Brikcius hraje na mistrovské violoncello "George Kriwalski" zhotovené roku 1904. Je spolu se svou sestrou Annou Brikciusovou zakládajícím členem  violoncellového dua "Duo Brikcius".

  Hudební spolupráce s Talichovým komorním orchestrem, klavíristou Tomášem Víškem, violoncellistkou Annou Brikciusovou, skladatelkou Irenou Kosíkovou a dirigentem Janem Talichem.

  Koncertní turné po České republice, Alžírsku, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Francii, Itálii, Německu, Polsku, Rakousku, Rusku, Slovensku, Švédsku, Turecku a Velké Británii. Více informací o Františku Brikciovi a jeho projektech (např. "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia", "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia", "7 Svící", "Weinberger Tour", "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour", "MAKANNA", "eSACHERe", "Festival Brikcius") je k dispozici na webových stránkách http://www.Brikcius.com .

www.Brikcius.com - www.FaceBook.com/FestivalBrikcius - www.FaceBook.com/BrikciusFrantisek - www.Twitter.com/Brikcius