Patnáct let oslaví ŠKWOR unikátním koncertem

shadow

Kapela Škwor, která je na české hudební scéně letos přesně 15 let, připravuje na 15. listopad 2013 unikátní koncert a vydá nové album.

Půjde o jejich historicky největší velký samostatný koncert, navíc jediný v Praze v roce 2013.  V Incheba  Areně  na pražském Výstavišti se speciální scénou a výjimečným programem vystoupí  Škwor ve složení Petr Hrdlička, Leo Holan, Tomáš Kmec a Martin Pelc, ale také atraktivní hosté. Na koncertě zazní novinky z chystaného alba, které vyjde na podzim letošního roku, ale i průřez repertoárem, zahrnující největší hity kapely, včetně několika na koncertech dlouho nehraných skladeb.

„Řekli jsme si, proč nezkusit i něco jiného, máme letos patnácté narozeniny, tak proč to tedy pořádně neoslavit. Je to oslava jak pro nás, tak pro naše fanoušky, kteří nás podporují již spoustu let. Chtěli bychom tímto ukončit éru 15 let a nastartovat další skvělou etapu plnou koncertů, nových nahrávek, věrných fanoušků a nových zážitků“, dodává kapela.

Posledním studiovým albem Škworu byl „Drsnej kraj“ z roku 2011, za který skupina obdržela „zlatou desku“ a zatím posledním vydaným titulem bylo na podzim loňské roku vydané live DVD „Natvrdo“.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji od 28. 3. 2013 na: www.ticketstream.cz

Super akce pro fanoušky. V prodeji je limitovaná edice vstupenek. Cena se bude postupně zvyšovat! Ten, kdo nezahálí a vstupenky koupí včas, může je mít za pouhých 220 Kč.

Obsazení kapely:

Petr HRDLIČKA

Zpěv, kytara
Hudební nástroje, aparatura: Gibson, Ibanez, Stagg, Dual Rectifier, Mesa Boogie 2x

Leo HOLAN

Kytara, vokály, počítač
Hudební nástroje, aparatura: Gibson Explorer GHS ZW, Black star komplet, 12" Cabinet,
T.C. Electronics G-Major

Tomáš KMEC

Basa, vokály
Hudební nástroje, aparatura: Spector bass, Stagg 5, Ampeg komplet

Martin PELC

Bicí
Hudební nástroje, aparatura: Mapex, Meinl

 

Historie kapely:

1998
Skupiny vznikla jako Skwar  na konci roku 1998. Zakládajícími členy byli Petr Hrdlička (zpěv a kytara), Tomáš Kmec (basa) a František Vadlejch (bicí). V prosinci kapelu doplnil Leo Holan (kytara). Původní repertoár z tohoto období zachycuje album Mayday, které vyšlo v listopadu 2000.

2000
V roce 2000 se Skwar objevuje poprvé v hudební soutěži Rock Made In Gambrinus, kde vypadává hned v prvním kole. Během soutěže způsobuje silné pohoršení u pořadatelů i členů poroty nezřízenou konzumací alkoholu a následnou exhibicí v zákulisí i na pódiu.

2001
Na jaře 2001 přichází do Skwaru bývalý bubeník Debustrolu Herr Miler. Původní název Skwar
se začátkem roku 2001 změnil na současný Škwor.
Na podzim již jako Škwor skupina vítězí v soutěži Rock Made In Gambrinus a vydává těsně před koncem roku nové album Vyhlašuju boj, prvé u Warner Music Czech Republic.

2002
Celý rok 2002 vystupuje Škwor jako host na všech kolech vyhledávací soutěže Rock Made in Gambrinus a na různých festivalech po celé republice a to již s Martinem Pelcem, současným budníkem skupiny. Zúčastňuje se také slavného Ozzfestu nebo I-festu.
V září 2002 se skupina objevuje v televizi Prima, jako host pořadu Caruso show, a v prosinci na TV Nova jako host v pořadu Rozjezdy pro hvězdy. Do konce roku 2002 jezdí Škwor v roli předskokana
v rámci turné kapely Harlej, čímž se definitivně dostává do povědomí mnoha diváků.

2003
V roce 2003 připravuje skupina materiál na nové CD a znovu jezdí po koncertech se skupinou Harlej. V hitparádách se objevuje videoklip „Mý slzy neuvidíš“.
Největší koncertní vrchol kapely té doby se dostavuje na podzim roku 2003, kdy je Škwor předkapelou na turné Kabátu.

2004
Ke konci března roku 2004 vychází nové album Vyvolenej. Album se objevuje několik týdnů mezi nejprodávanějšími alby v ČR. K albu je natočen videoklip na jeden z nevětších hitů skupiny
„Sraž nás na kolena“.

2005
V roce 2005 kapela získává Zlatou desku za více než 10 000 prodaných nosičů alba Vyvolenej. Jaro
je zároveň ve znamení Pink Panther festů, kde opět sklízí velké ovace publika. V říjnu vydává své již čtvrté řadové album s názvem Amerika, jehož součástí je i první samostatné stejnojmenné tour.


2006
V roce 2006 opět kapela koncertuje na desítkách míst po celé republice. K albu Amerika je natočen videoklip „Křídla“. Postupně se připravuje materiál na nové album, v plánu je také DVD.

2007
26. března Škwor vydává album s názvem Loutky. To se ihned dostává do TOP 10 nejprodávanějších alb v ČR (5. místo). Pilotním singlem a zároveň videoklipem se stává skladba „Střepy“.
Následuje turné, rozdělené do dvou částí. Jarní doprovází velká širokoúhlá projekce a řada dalších vizuálních efektů, podzimní je v civilnějším scénografickém pojetí.
 

2008
29. září skupina vydává nové album, které se jmenuje 5 a vychází v kompletu spolu s historicky prvním DVD, obsahujícím záznamy z několika koncertů. Krátce nato získává album Zlatou desku.

2009
18. října vychází výběrové "best of" album Sečteno podtrženo.

2011
18. Března jako první spolupráce s vydavatelstvím Supraphon  vychází  nové album Drsnej kraj, obsahující jako bonus i  DVD s koncertním  záznamem.  To se vzápětí stává nejprodávanějším albem
v ČR.

2012
Celý rok skupina mapuje festivalovou sezónu a to prostřednictvím speciálního dokumentu Rok v Drsným kraji. Ten následně na podzim vychází pod názvem Natvrdo jako první oficiální DVD. Zde
se zároveň nachází i plnohodnotný koncert z jejich vystoupení na festivalu Benátská noc a bonusové CD s audio záznamem koncertu.

V rámci podzimního křtu v zaplněném sále klubu Vltavská v Praze získává „Škwor“ další Zlatou desku za prodej alba Drsnej kraj.

 

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz