Ohňostroj Magická záře zahájil soutěžní přehlídku ohňostrojů v Brně

shadow

Šestnáctý ročník mezinárodní soutěžní přehlídky ohňostrojů s hudbou zahájili v sobotu na brněnském výstavišti ohňostrůjci z České republiky. Komponovaný ohňostroj byl připraven k 85. výročí brněnského výstaviště a k 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu.

Ohňostroj se skládal ze tří tématických částí. První část, nazvaná Svítání nad Moravským polem, byla věnována právě příchodu věrozvěstů. Hudebním doprovodem k této části byl historický chorál v současné úpravě. Další část byla věnována tvůrcům brněnského výstavistě. Poslední část ohňostroje měla připomenout oslavu 85. narozenin. Rej hvězdiček, rytmická hudba a velké barvné kreace oslavily narozeniny výstaviště v Brně.

Na Výstavišti sledovalo první ohňostroj letošní přehlídky okolo čtyřiceti tisíc lidí. Další desetitisíce ale obklopily okolní kopce a ulice. Další ohňostroje, ty soutěžní, budou již tradičně odpalovány z hladiny brněnské přehrady.

Program Ignis Brunensis:

SOUTĚŽNÍ OHŇOSTROJE

Brněnská přehrada

sobota 1. 6. / 22:30 - TARRA PYROTECHNIK Česká republika

„MOZAIKA ŽIVOTA"

středa 5. 6. / 22:30 - PYROPRODUKT Německo

„SHOW MUSÍ POKRAČOVAT"

sobota 8. 6. / 22:30 - SUGYP Švýcarsko

„PŘÍBĚHY LÁSKY"

středa 12. 6. / 22:30 - SUREX Polsko

„DEJTE PRŮCHOD EMOCÍM"

OHŇOSTROJNÝ EPILOG

Hrad Špilberk

pátek 14. 6. / 22:30 - FLASH BARRANDOV SFX Česká republika

"TANEC PRO FÚRIE I ŘEZNÍKY..!

 

více informací nalaznete na http://www.ignisbrunensis.cz/

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz