Ani dešťové kapky nezkazily dojem z Aviatické pouti

shadow

Fotogalerie: již po třiadvacáté se ožila historie letectví na pardubickém letišti. Aviatická pouť se letos zaměřila na téma "Tenkrát na východě". O zahájení akce se svým koncertem postarala skupina Čechomor, která letos slaví své 25. narozeniny.

I přes nepříznovou předpověď se na letišti v Pardubicíc sešla docela slušná divácká návštěva. Ještě dopoledno to vypadalo, že si počasí své vrtochy rozmyslí, ale při úvodním koncertě se rozpršelo a pršet již nepřestalo. Poté, co Čechomor návštěvníky letiště dostatečně zahřál, zahájily program Aviatické pouti letouny JAS-39 Gripen průletem ve dvojici a poté sólovým vystoupením. Česká armáda poté představila i další stroje ze své výzbroje a to konkrétně letoun L-159 ALCA a vrtuníky Mil Mi-24/35 a W-3A Sokol.

Největší lákadlo letošního ročníku Aviatické pouti - bombardér z druhé světové války  Boeing B-17 Flying Fortress - nakonec kvůli počasí na první den přehlídky nedorazil. "Jediná létající pevnost B-17, která skutečně létá v okruhu 5 700 kilometrů od úpatí hory Říp, má přiletět z anglického Duxfordu. Nad Německem je ale tak hrozné počasí, že bé sedmnáctka stále stojí v Anglii a čeká, až se zlepší počasí a bude moci vzlétnout," uvedl pro iDNES.cz mluvčí aviatické pouti Petr Navrátil. 

Program na zemi i ve vzduchu pokračuje ještě v neděli. Zájemci najdou více informací zde.

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz