Švýcarský Příběh lásky byl podle odborné poroty letos v Brně nejlepší

shadow

Ve čtvrtek 13.6. ve 13:00 se na brněnské Nové radnici dozvěděli soutěžící ohňostrůjci výsledky 16. ročníku mezinárodní soutěžní přehlídky IGNIS BRUNENSIS 2013, na které netrpělivě čekali.

Hlavní cenu statutárniho města Brna a Jihomoravského kraje získala za celkové hodnocení synchronizace ohňostroje s hudebním doprovodem, hodnocení výtvarné a scénografické koncepce ohňostroje a celkový umělecký dojem komponovaného ohňostroje ohňostrojná společnost SUGYP ze Švýcarska za svůj ohňostroj Příběh lásky.

Další cenu si švýcarská společnost odnesla za nejlepší scénografické řešení ohňostrojného představení od České televize.

Dvě ocenění si odváží z Brna i polská skupina SUREX. Ta získala cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudební doprovod a zvláštní cenu primátora města Brna za nejlepší design závazné části ohňostrojné show na hudbu „Řek Zorba – tanec řezníků Chasapiko“.

Vítěz ankety „CENA DIVÁKA STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS – BRNO 2013“ bude vyhlášen 19. června 2013 na základě hlasování diváků ze všech šesti ohňostrojů letošní přehlídky STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS. Hlasování probíhá na internetu www.ignisbrunensis.cz a prostřednictvím anketních lístků, které jsou distribuovány v Programových magazínech, v restauracích McDonald´s v Brně a na infostánku Nákupního a zábavního centra OLYMPIA BRNO. Zahájení hlasování je v pátek 14. 6. ve 23.00 hodin, uzávěrka ankety je v úterý 18. 6. ve 24.00 hodin.

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz