Brněnští Alligators dali část sebe. Doslova.

shadow

Dvacítka hráčů klubu brněnského klubu amerického fotbalu VSK VUT Brno přišla 27.5.2014 na Transfuzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice Brno za jediným účelem – bezplatně a dobrovolně darovat krev.

„Takové výpravy máme rádi“ zhodnotila jejich misi MUDr. Lenka Ševčíková, která se skupiny v zelenobílých dresech hned ráno ujala. Přivítala dárce a po nezbytných organizačních pokynech se už rozeběhla každodenní rutina. Vyplnit dotazníky, zaevidovat, podstoupit odběr vzorku krve, počkat na zhodnocení lékařem, posnídat rohlík s čajem jako prevenci poodběrové slabosti a nakonec projít hygienickým filtrem k odběru.

Pro většinu „Alligátorů“ se naopak jednalo o nový, nikoliv rutinní zážitek – přišli totiž jako prvodárci.

Všichni odběr bez problémů a kolapsů zvládli a pracovníci Transfúzního a tkáňového oddělení se již dnes těší na shledání při další podobné akci.

 

Na závěr osobní poznámka:

Ve své profesi se s transfúzními přípravky setkávám již jako pracovník starající se o logistiku věci – aby se vak s krví od dárce včas a v pořádku dostal k příjemci. 

Bylo pro mne radostí a ctí být (byť jen jako doprovod) jednou na „druhé straně“. Vždycky, když ve službě budu vydávat pacientovi některého z oddělení Dětské nemocnice vak s krví k transfúzi, vzpomenu si na ně.

Na dvacet radostných dárců v zelenobílých dresech, kteří se kromě zaujetí pro sport dokáží nadchnout pro takto dobrou věc, zdarma a dobrovolně.

Díky, pánové. Věřím, že vás dárcovství neoslabilo a v sobotu pardubickým Stallions v Bystrci znovu ukážete, jak to vypadá, když se Alligators do něčeho pořádně zakousnou!

                                                                   Bára Jordanová

 

Klub Alligators Brno byl založen roku 1991.

Je dvojnásobným finalistou České ligy amerického fotbalu, dvojnásobným halovým mistrem i vicemistrem ČR a má bohatou historii.

 V sezóně 1999/2000 došlo založení juniorského týmu hráčů a cheerleaders.

V současné době klub působí na Vysokém učení technickém v Brně pod hlavičkou Vysokoškolského sportovního klubu VUT Brno.

 

http://www.alligators.cz/

Autor

Tereza Jordanová
Tereza Jordanová

Nedávno jsem dokončila bakalářské studium na Pedagogické fakultě v Brně a už pár měsíců pobývám v Londýně :)