Pane, nauč nás modlit se!

shadow

V těchto dnech probíhá v Brně na výstavišti již 25. ročník Katolické charismatické konference. Slavnostní zahajovací mše byla sloužena ve středu 9.7. v 19:00 v katedrále na Petrově biskupem Vojtěchem Cikrlem, který nad touto konferencí, společně s náměstkem hejtmana Stanislavem Juránkem, převzal záštitu. Samotný přednáškový program probíhá od čtvrtka 10.7. do neděle 13.7. Návštěvníky čeká řada zajímavých přednášek, nesoucích se v duchu motta konference: „Pane, nauč nás modlit se!“ (Lk 11,1).

Charismatické konference organizuje u nás od roku 1989 hnutí Katolické charismatické obnovy. Charismatická obnova je součástí obnovného proudu jdoucího napříč církvemi, v katolické církvi se objevila koncem 60. let minulého století. Její stoupenci kladou důraz na živý osobní vztah s Bohem a snaží se o to, aby křesťanská víra v jejich životech nebyla formální a zvykovou záležitostí. To je ostatně samotnou podstatou křesťanství, které nespočívá jen ve správných morálních zásadách.

Konference je otevřeným setkáním nejen členů hnutí, ale všech křesťanů jakékoliv spirituality i lidí duchovně hledajících. Každoročně se jí účastní několik desítek kněží a řeholníků, hojně přicházejí i křesťané jiných církví.

Hlavním centrem je pavilon F, do kterého je soustředěn hlavní program, paralelně však probíhají programy v areálu výstaviště i v celém Brně.

Zahraničním hostem letošního ročníku je P. René-Luc  Giran, pocházející z jihu Francie, v současné době působí jako diecézní kněz v Montpellier, kde se věnuje především práci s mládeží. Účastníci čtvrtečního programu měli příležitost se během přednášky nesoucí název „Jediný pravý Otec“ seznámit s životním osudem tohoto muže. René –Luc poutavě vyprávěl o svém dětství a cestě ke kněžskému svěcení. Pro ty, kteří se o jeho životě chtěli dozvědět více, než se vešlo do hodinového vyprávění, byla u stánku Karmelitánského nakladatelství připravena jeho autobiografická kniha „Vychoval mě gangster“. Ti, kteří jej nestihli ve čtvrtek, mají možnost se s ním setkat ještě dnes večer, případně navštívit jeho přednášku „Odpusť nám, jako i my odpouštíme“ v sobotu ráno v areálu výstaviště.

Dalšími neméně zajímavými hosty konference jsou např. P. Vojtěch Kodet, P. Aleš Opatrný, Kateřina Lachmannová, , P. Vlastimil Kadlec, Mons. Tomáš Holub, P. Daniel Vícha, P. Bogdan Stepien, sestra Veronika Barátová. Podstatnou součástí je také konferenční kapela CHAPELA, která doprovází ranní modlitbu chval a večerní mši svatou.

Podrobnější informace ohledně programu a všech účastnících konference je možné nalézt na jejich oficiálních stránkách http://konference.cho.cz/.

 

Autorem článku pro okolovas.cz je: Mgr. Stanislava Zálešáková, DiS.

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz