Třebíč ožije - festival Zámostí je za dveřmi!

shadow

Již tento víkend 5. – 6. června rozezní celou Třebíč již 19. ročník kulturního vícežánrového festivalu Zámostí. Podzámecká niva se po oba dny stane hlavní scénou, další doprovodné akce se budou odehrávat na různých místech židovské čtvrti. Mezi desítkami účinkujících najdeme množství začínajících alternativních kapel české hudební scény napříč žánry. Vrcholem a zároveň největším lákadlem pro návštěvníky se stane vedle Ohm Square a Trabandu kapela Mig 21.

Nedílnou součástí festivalu však nebude pouze hudební složka, ulice města oživí světelné instalace. V programu také najdeme několik výstav v Malovaném domě a dalších galeriích, dále budou pro návštěvníky festivalu zdarma zpřístupněny vybrané památky. Autentickou atmosférou města podpoří pouliční umělci. V rámci projektu básnění v ulicích Guerilla Poetring, který bude mít letos premiéru ve festivalovém programu, se mohou angažovat i lidé a vylepovat v židovské čtvrti vlastní tvorbu. Proč takto různorodý program s bohatým vyžitím? „Chceme, aby festival Zámostí ještě víc než v minulých letech prorůstal do života celého města,“ vysvětluje David šťastný z organizačního týmu.

Program, informace o vstupenkách aj. najdete na http://www.zamosti.cz/
Brzy čekejte fotoreport z této akce!

Autor

Romana Zálešáková
Romana Zálešáková

V současné době studentka Masarykovy univerzity pracující jako vychovatelka v jeslích. Dnes a denně se angažuje nejrůznějšími způsoby na poli umění, ať už se jedná o divadlo, hudbu, film nebo výtvarné umění.