Zámostí probudilo celou Třebíč

shadow

Co se musí stát, aby se z Třebíče stalo živelné, energické, hudbou nadupané centrum zábavy? Odpověď je jednoduchá – ZÁMOSTÍ! Od 5. do 6. června proudily Starou radnicí, židovskou čtvrtí a především Podzámeckou nivou davy návštěvníků, které se vydaly za jednou z nejlepších třebíčských kulturních akcí roku. A tento multikulturní festival svým programem rozhodně nezklamal.

Vedle alternativních kapel, jako například Vložte kočku, kteří zaujali svým industriálním zvukem, nebo uskupení DVA, která roztančila nejednoho návštěvníka, zapůsobila na diváky nekonečně radostná a optimistická energie muzikantů skupiny Traband. A Mig 21? Kromě bezkonkurenčního hudebního zážitku se taky očekávala parádní show v čele s hlavní hvězdou Jiřím Macháčkem. Nejenže tento předpoklad nad všechna očekávání splnili, ale taky dovedli vytvořit neopakovatelnou atmosféru se zástupem tisíců diváku v hledišti zpívajíce společně ty nejchytlavější verše jejich songů.

Kromě hlavního vyžití v prostorách Podzámecké nivy velmi významně ožila také židovská čtvrť. Představení pouličních umělců a světelné instalace probudili noční poklidný svět v záživnou, ojedinělou a autentickou atrakci. Celá akce byla navíc podpořena naprosto ideálním, slunečným počasím.

Autor

Romana Zálešáková
Romana Zálešáková

V současné době studentka Masarykovy univerzity pracující jako vychovatelka v jeslích. Dnes a denně se angažuje nejrůznějšími způsoby na poli umění, ať už se jedná o divadlo, hudbu, film nebo výtvarné umění.