Cenu diváků STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS pro rok 2015 vyhráli ohňostrůjci La Tirrena Fireworks z Itálie

shadow

Mezinárodní přehlídka ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS má již od svých prvních ročníků kromě odborné poroty i rozsáhlou porotu diváků. Široká veřejnost rozhodovala hlasováním na internetu a anketními lístky o držiteli Ceny diváků STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS – Brno 2015 ze všech šesti letošních soutěžních i nesoutěžních ohňostrojů.

Hlasování 7 730 lidí určilo následující pořadí. Držiteli divácké v 18. ročníku mezinárodní přehlídky ohňostrojů v Brně se stali Italové ze společnosti La Tirrena za soutěžní ohňostroj „... k obloze“. Druhé místo obsadili francouzští ohňostrůjci Alpha Pyrotechnie, třetí příčku získal domácí český tým Flash Barrandov SFX za úvodní nesoutěžní show na přehradě. Zapojení ohňostrojných diváků do hlasování o diváckou cenu přehlídky ohňostrojů je tradičně spojeno se slosováním o věcné ceny. Hlavními cenami  jsou víkendový pobyt pro dvě osoby v hotelích sítě OREA nebo let balónem. Celkem bude mezi hlasující rozděleno 40 věcných cen.

Seznam výherců bude zveřejněn od 1. července na www.ignisbrunensis.cz, všichni výherci budou současně kontaktováni hlavním producentem festivalových akcí SNIP & CO.

Výsledky přehlídky

Vítězem a držitelem hlavní ceny 18. mezinárodní přehlídky ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS se stává ohňostrojná společnost: ALPHA PYROTECHNIE Francie (Celkové hodnocení synchronizace ohňostroje s hudebním doprovodem, hodnocení výtvarné a scénografické koncepce ohňostroje – celkový umělecký dojem komponovaného ohňostroje.)

CENA ČESKÉHO ROZHLASU „Hudba mezi ohni“

Cenu udělil Český rozhlas podle hlasování odborné poroty ohňostrojné společnosti: za nejlepší hudební doprovod ohňostrojného představení HAMEX PIROTEHNIKA Slovinsko

CENA ČESKÉ TELEVIZE „Scéna mezi ohni“

za nejlepší scénografické řešení ohňostrojného představení Cenu udělila Česká televize podle hlasování odborné poroty ohňostrojné společnosti: ALPHA PYROTECHNIE Francie

ZVLÁŠTNÍ CENA PRIMÁTORA STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA

za nejlepší design závazné části ohňostrojné show na hudbu Antonína Dvořáka – Symfonie č. 6 „Furiant“ Cenu udělil primátor Petr Vokřál na doporučení odborné poroty ohňostrojné společnosti: LA TIRRENA FIREWORKS Itálie

CENA DIVÁKA STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS – BRNO 2015

Celkem 7 730 hlasujících diváků určilo pořadí divácké ceny v letošním roce přehlídky:

VÍTĚZ LA TIRRENA FIREWORKS Itálie (soutěž 13. 6. – Brněnská přehrada)

2. MÍSTO ALPHA PYROTECHNIE Francie (soutěž 17. 6. – Brněnská přehrada)

3. MÍSTO FLASH BARRANDOV SFX Česko (úvodní nesoutěžní show 6. 6. – Brněnská přehrada)

 

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz