Podzim s Jotou v Knihovně Jiřího Mahena

shadow

Ve středu 23.9.2015 se v Café u Mahena uskutečnilo úvodní setkání projektu Podzim s Jotou, který se koná u příležitosti 25. výročí založení tohoto nakladatelství. Až do 25.11.2015 je pro návštěvníky nachystán cyklus setkání s autory, kteří v letošním roce vydali právě pod tímto nakladatelstvím svou publikaci.
Jako první se publiku představila brněnská autorka ženských románů Blanka Hošková, která se svými knihami zavítala do KJM letos již podruhé. Tentokrát návštěvníkům představila svoji prázdninovou novinku  Kamilenky. Do pomyslného rodného listu si tato kniha může napsat datum 7.7.2015. Již za tak krátkou dobu upoutala čtenáře natolik, že jen s obtížemi se Vám podaří si tento titul vypůjčit.
Celé, asi hodinové setkání, se neslo ve velmi příjemné a uvolněné atmosféře. Po krátkém autorském čtení, které většinu přítomných navnadilo, aby si titul obstarali, se uskutečnila beseda, kdy autorka vyprávěla o vzniku knihy, námětech a také potvrdila, že by se čtenáři měli letos dočkat ještě vánočního překvapení.  Zájemci si následně mohli knihu také zakoupit a nechat si ji od autorky podepsat.
Kamilenky jsou knihou o létě, letní lásce, potřebě souznění, přátelství. Kamilenky jsou knihou o životě. Nás tato kniha zaujala natolik, že Vám již v krátké době přineseme její recenzi.
Kdo nestihl toto setkání, má nejbližší příležitost 14.10.2015 kdy knihu Decibely nad Brnem představí Petr Gratias. V listopadu nás zavede Milan Daněk do Mexika, Kateřina Dubská představí knihu Dcery a cyklus zakončí 25.11.2015 Michal Petrov  se svou knihou Retro 2.
 

Autor

Stanislava Otrubová
Stanislava Otrubová

Absolventka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, v současné době na mateřské dovolené, celoživotně poznamenaná závislostí na knihách.