Soutěž ohňostrůjců v Brně zná svého vítěze

shadow

Již čtyřnásobnými vítězi se letos stali ohňostrůjci z Portugalska. Po osmi letech byli opět pozváni do Brna na Ignis Brunensis a nezklamali. Byli nejlepší a získali tak cenu za celkový umělecký dojem komponovaného ohňostroje.

Devatenáctý ročník soutěžní mezinárodní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis 2016 přivedl na hladinu brněnské přehrady ohňostrůjce ze Slovenska, Španělska a Portugalska. Mimo soutěž se představili ještě umělci z Německa a České republiky.

Každý ze soutěžních ohňostrojů pozorovalo na březích přehrady více než 150 tisíc diváků. Jubilejní, stý ohňostroj na této soutěžní přehlídce, který předvedli španělé, sledovalo dokonce 210 tisíc párů zvědavých očí. To je návštěva, která dokazuje obrovskou oblibu této, dnes již tradiční, akce. Jubilejní show připravili v rámci hlavní soutěže ohňostrůjci Europlá ze Španělska. Představení s názvem „Španělsko a klasikové“ sledovalo podle odhadů 210 tisíc diváků, čímž byla vyrovnána dosavadní rekordní návštěva na shodou okolností také španělské show v roce 2003 (v roce 2003 reprezentoval Španělsko na festivalu Ignis Brunensis ohňostrojný tým Fuegos Artificiales A. Caballer).

Portugalskou show týmu Macedos Pirotecnia vidělo na Brněnské přehradě ve středu 15. června přes 150 tisíc diváků. Portugalci se hlavní soutěže účastní po osmileté odmlce, kdy v letech 2005, 2006 a 2007 na mezinárodní ohňostrojné přehlídce Starobrno Ignis Brunensis zvítězili. Letos Portugalci soutěžili s představením „Plenus“. Celkem čtyři dosavadní letošní ohňostroje na přehradě včetně portugalského zhlédlo přes 680 tisíc lidí.

Celou ohňostrojnou přehlídku uzavře epilog na hradě Špilberk v sobotu 18.6. ve 22:30. Doprovodnou hudbu je možné poslouchat na rádiu Kiss Hády 88,3FM. Epilog proběhne v podání českého týmu Flash Barrandov SFX. Designér Jaroslav Štolba připravil představení Ohnivý brokát pro císaře věnované 700. výročí narození Karla IV. Od pátku 17. června do neděle 19. června budou probíhat také bohaté programy v centru Brna na závěr celoměstského festivalu zábavy Brno – město uprostřed Evropy včetně oblíbené Dopravní nostalgie, rockového koncertu brněnských filharmoniků, Dne Českého rozhlasu Brno a dalších pořadů.

 

Kompletní program a další informace naleznete na webu festivalu - http://www.ignisbrunensis.cz/

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz