Pekelní sousedé podruhé

shadow

Zná to každý, někteří sousedé jsou skvělí a trávíte s nimi rádi volné chvíle, jiné vidíte nejraději za zavřenými dveřmi. Co se však stane, když vás od vašeho souseda dělí jen nepříliš silná zeď a máte vzájemně přehled o svých životech? Co když nejste zrovna nejšikovnější, nejhubenější a právě jste přišla o práci? Pomůže vám v takové situaci váš soused?

Zoe je typická smolařka. Kvůli přílišné důslednosti přijde o práci, žije v bytě, s přísnými pravidly stanovenými jejím sousedem a navíc už spoustu let neměla vážnou známost. Trevor je jejím přesným opakem. Trošku frajírek, trošku suverén, ale když vidí, že se Zoe topí v trablích, nabídne se, že jí pomůže, i když ne až tak nezištně. Přistoupí Zoe na jeho dohodu? A jak se ti dva společně s nově vyvstalou situací vypořádají? To se dozvíte, pokud se začtete do příběhu Dohoda s láskou.

Kniha je druhým dílem úspěšné romantické série Pekelní sousedé od R.L. Mathewson. Pokud jste první díl s názvem Hra s láskou nečetli, ničemu to nevadí. Postavy z něj sice v této knize opět vystupují, ale jejich příběh není pro děj klíčový.

Hlavní hrdinka by klidně mohla být mladší sestrou Bridget Jones a právě díky tomu si kniha najde spoustu čtenářek, protože se v Zoe poznají. Je totiž úplně normální ženská, jako každá druhá s běžnými problémy, jen možná oproti ostatním funguje trochu víc jako magnet na problémy. Přesto se nehroutí a snaží se s novými životními situacemi vypořádat.

I když vám bude asi hned od začátku jasné, jak to dopadne, přesto vás kniha bude bavit. Děj ubíhá svižně, je protkán vtipnými dialogy. Pokud hledáte vyloženě odpočinkovou četbu, pak vás kniha určitě zaujme. Nečekejte však složitou zápletku ani zásadní dějové zvraty. Na můj vkus bylo možná až příliš prvoplánově jasné, o co v knize půjde a popravdě mě děj mnohem více bavil, dokud bylo mezi hrdiny vše jen v náznacích. Každopádně si myslím, že při dnešní oblíbenosti knih jako je Padesát odstínů šedi a dalších podobných titulů nebude mít ani Dohoda s láskou o nadšené čtenářky nouzi. Pokud si budete chtít přečíst i první díl, pak jej hledejte spolu s touto knihou v nabídce nakladatelství Mladá fronta.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji knihkupectví Knihcentrum.cz.

Autor

Stanislava Otrubová
Stanislava Otrubová

Absolventka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, v současné době na mateřské dovolené, celoživotně poznamenaná závislostí na knihách.