Celou noc a den kroužili závodníci při 24 hodinovém závodě v Brně

shadow

Závod ovládlo Scuda Praha Ferrari 488 GT3, jeho posádka ve složení Pisarik-Král-Kox-Onslow-Cole obkroužila brněnský okruh celkem 646 krát.

Vůbec nejrychlejší kolo zajel vůz Lamborghini Huracán GT3, který byl ale po 380 okruzích ze závodu diskvalifikován. Závod byl pro závodníky i diváky velice zajímavý, protože vydržet takto dlouhý závod na náročném brněnském okruhu vyžaduje hodně sil a soustředění. V sobotu 15. října se na startu seřadila třicítka vozů, mezi kterými byly i české stáje, nechyběl ani český závodník Tomáš Enge startující v rakouské stáji True-Racing s vozem KTM X-BOW GT4.

Nejvetšími protivníky byly jezdcům tma a náročný profil trati

Narozdíl od jiných okruhů, které jsou obklopeny osvětlenými parkovišti a zástavbou, je brněnský okruh v lesích a světelný šum je zde minimální. Proto se závodnícimusí vyrovnat s obrovskou tmou. Druhým nepřítelem je pro jezdce složitý výškový profil trati, který je náročný i za světla.

Vítězná posádka vozu Ferrari najezdila se svým vozem přibližně 3500km.

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz