Letecká základna v Čáslavi otevře své brány veřejnosti

shadow

V sobotu 20. května otevře vojenská základna v Čáslavi své brány veřejnosti u příležitosti dne otevřených dveří. Ten se v Čáslavi na 21. základně taktického letectva koná po dvou letech. Akce není pouze prezentací čáslavské základny, ale budou se zde prezentovat i další útvary armády České republiky a zahraniční letectva.

Během celého dne bude probíhat doprovodný program, který návštěvníkům základny nabídne prohlídku pozemní i letecké techniky, vystoupení vojenského souboru Ondráš, koncert vojenské hudby Olomouc a další. Hlavní součástí programu budou letecká vystoupení techniky AČR. Ta předvede Letouny JAS-39 Gripen, L-159 ALCA a vrtulníky Mi-24/35 a Mi-171Š. Vrcholem programu bude zajisté vystoupení letecké skupiny Patrouille Suisse, která se v Čáslavi předvede s letouny F5E Tiger II. Mezi zajímavé ukázky bude patřit i vystoupení belgického letoun F-16.

Letecká základna se návštěvníkům otevře v 8:00 a bude otevřena až do 17:00. Letový program bude probíhat od 12:20. Kompletní program a další informace naleznete na webu http://afbcaslav.cz/index.php/dod2017/program

Vstup na akci je zdarma.
 

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz