Sedm ohňostrojů – osm ohňostrojných týmů

shadow

Od 26. května do 25. června se v Brně uskuteční jubilejní dvacátý mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Pro dvacáté jubileum je připraveno sedm velkolepých ohňostrojů – úvodní a závěrečná nesoutěžní show v centru Brna nad hradem Špilberkem a pět ohňostrojů v hlavní soutěži na hladině Brněnské přehrady. Brněnský festival se tak v roce 2017 zařadil mezi největší ohňostrojné akce v Evropě i ve světě. Na festival přijíždí ohňostrůjci z Rakouska, Německa, společné týmy Švýcarska s Čínou, ohňostrůjci ze Španělska a jako vždy také dva domácí české týmy. Všichni účastníci v soutěži jsou vybráni z vítězů a nejvyšších ocenění některé z velkých světových přehlídek v předchozích třech letech.

Všechny veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou pro diváky zdarma. Na Brněnské přehradě je také jako každoročně vybudována komfortní placená zóna – ozvučená tribuna k sezení s kapacitou 600 míst. Předprodej vstupenek na tribunu pro veřejnost a organizované skupiny probíhá online na www.ticbrno.cz a v novém infocentru na Panenské ul.

  • originální hudební doprovod k ohňostrojům vysílá nově Rádio Krokodýl 103 FM, pouze k závěrečnému epilog ohňostroji vysílá originální hudbu současně také Český rozhlas Brno 106,5 FM – jinde hudební originály k ohňostrojům neuslyšíte
  • pro dobrý poslech hudby k ohňostrojům a strhující zážitky použijte mobilní přijímače s FM příjmem

Soutěžní ohňostroje na hladině přehradního jezera potrvají i s povinným úvodem na závaznou hudbu (v letošním roce část skladby Bugatti step od Jaroslava Ježka), vždy asi 17 minut. Prelude a Epilog jsou plánovány v délce asi 12-13 minut.

Novinkou v jubilejním festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS je hudební festival RegioJet Music Fest, který všem návštěvníkům na Brněnské přehradě zpříjemní čekání na soutěžní ohňostroje. Programy budou už od odpoledních hodin probíhat pro posluchače a diváky s volným vstupem 3.6., 7.6., 10.6., 14.6. a 17.6. nad Rakoveckou pláží. V průběhu pěti ohňostrojných programových dnů vystoupí Anna K., Lenny, Tata Bojs, slovenská zlatá slavice Zuzana Smatanová, Mňága a Žďorp a dalších dvacet kapel.

Program

PRELUDE   nad hradem Špilberk

pátek 26. 5. / 22:30          THEATRUM PYROBOLI Česko

SOUTĚŽ      Brněnská přehrada

sobota 3. 6. / 22:30          IGNIS BRUNENSIS TEAM Česko

středa 7. 6. / 22:30           PYROVISION Rakousko

sobota 10. 6. / 22:30        IP INNOVATIVE PYROTECHNIK Německo

středa 14. 6. / 22:30         SUGYP Švýcarsko & JIN YI FIREWORKS Čína

sobota 17. 6. / 22:30        PIROTECNIA RICARDO CABALLER Španělsko

EPILOG       nad hradem Špilberk

sobota 24. 6. / 22:30        FLASH BARRANDOV SFX • Česko

 

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz