Tisíce poutníků si na Velehradě připomělo odkaz Cyrila a Metoděje

shadow

Již po 18. se na Velehradě konaly Dny lidí dobré vůle. Každoroční pouť přivádí na toto místo pravidelně desetitisíce poutníků. Součástí byl již tradičně koncert. Výtěžek z letošního charitativního koncertu se rozdělil mezi dva projekty. Tím prvním byl Dům Ignáce Stuchlého – Salesiáni Dona Boska a druhý projekt ADIUVARE, který podporuje hospicovou péči.

Sobotního koncertu se zúčastnily jako hosté špičky české politické scény. Mezi nimi například předseda vlády Bohuslav Sobotka, místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, předseda TOP09 Miroslav Kalousek a další významní hosté. Během koncertu vystoupilo mnoho významných umělců v jejichž čele stála Marie Rottrová. Mimo ní se na jevišti vystřídali například Peter Cmorik, Jaroslav Wykrent nebo skupina Slza a samozřejmě již tradičně Jiří Pavlica s Hradišťanem. Všechny doprovázela Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a sbor Stojanova gymnázia. Celým večerem provedla Tereza Kostková s Filipem Tomsou.

Ve Stojanově gymnáziu proběhla výstava o Haiti a vernisáž vítězných děl fotografické soutěže Velehrad 2016. Během odpoledne probíhalo i mnoho doprovodných akcí pro děti, mládež i rodiny.

Letošní ročník se nesl ve jménu a duchu rodin. Pro rodiny byl připraven například seminář „CO NÁS BOLÍ V RODINÁCH?“ aneb proměny rodiny a z nich plynoucí důsledky.

Nedělní slavnostní bohoslužbu celebroval čtvrtý nejvyšší muž Vatikánu kardinál Marc Ouellet. Vyzval poutníky k pomoci uprchlíkům a ke zdravým způsobům ve společenském a politickém životě. Společně s kardinálem Ouelletem sloužily slavnostní mši desítky českých biskupů a kněží, mezi nimiž nechyběl ani kardinál Dominik Duka nebo olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

 

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz