Hrady CZ přilákaly na Kunětickou horu desetitisíce návštěvníků

shadow

Druhou zastávkou letošního ročníku České Hrady CZ byl hrad na Kunětické hoře. Festival se uskutečnil na rozlehlé louce přímo pod hradem. Cestu si do areálu festivalu našly desetitisíce hudebních fanoušků, kteří se tešili na hvězy české a slovenské hudební scény.

Po pátečním velmi slibné rozjezdu následoval sobotní program, který byl nabitý od začátku do konce. Každý hudební fanoušek si našel svého oblíbeného interpreta a tak není divu, že areál byl napěchovaný téměř do posledního místa. V programu vystoupily hvězdy jako Mandrage, Portless, Majk Spirit, No Name, Tomáš Klus a také Arakain s Lucií Bílou. Celý Line up festivalu jsme popsali v článku Festival Hrady CZ se po Točníku představí na Kunětické hoře.

Pro mě osobně bylo obrovským příjemným překvapením vystoupení Richarda Müllera. Opravdu chytlavý koncert, který bavil od začátku do konce měl spád a zaujal i náhodně procházejícího fanouška jiných kapel. Richard Müller vsadil při výběru skladeb do playlistu na jistotu. Vybral známé pecky jako Tlaková níž, Štěstí je krásná věc, Cigaretka na dva ťahy, Milovanie v daždi, Nebude to ľahké, Srdce jako kníže Rohan a další.

Další slovenská kapela, která přijela pozdravit fanoušky byla No Name. Tato šestičlenná kapela, která letos oslaví 21. narozeniny, dokázala strhnout a bavit. Bavil tedy především frontman kapely Igor Timko. No Name si také vybrali známé hity jako Povedz mi, S láskou, Večnosť, Žily, Prvá, Nie alebo áno, Stromy a také skladbu, kterou nahráli společně s Chinaski Ná, ná, náá.

Velikým očekáváním byl hodinový blok v podání metalové kapely Arakain. Na letošním ročníku festivalu s ní vystupuje opět česká slavice Lucie Bílá a jak bylo na jejich vystoupení vidět, náležitě si to užívá. Společně s Janem Toužimským na závěr koncertu zahráli asi největší hit kapely - Dívka s perlami ve vlasech. Ale slyšet opět Lucii Bílou zpívat Zimní královnu byl neskutečný zážitek pro všechny přítomné.

Naopak zklamáním byl výstup písničkáře Tomáše Kluse. Tomáš poslední dobou zapomíná, že koncert je od slova zpívat a hrát, nikoli mluvit. Ne že by to bylo na škodu, když zpěvák umí mluvit, ale čeho je moc, toho je příliš. Je škoda, že během první půlhodiny stihl zazpívat pouze pět písniček. Sice dal tentokrát bez přemlouvání fanoušky milovanou Marii i novinku z posledního alba Dobré ráno, ale jakýsi divný pocit z celého vystoupení nezmizel.

Celkově povedený festival nezkazil ani sobotní vydatný déšť, který asi hodinu kropil udusanou louku pod hradem. Návštěvníci festivalu byli ale stateční a vydrželi. Odměnou jim za to byly výkony, které si zasloužily dlouhý potlesk.

Autor

Tomáš Otruba
Tomáš Otruba

Šéfredaktor a provozovatel okolovas.cz. Vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje jako učitel na základní škole v Brně. Dříve se mimo jiné angažoval jako projektový manažer v internetové agentuře Q2 Interactive. Věnuje se také své rodině a ve volném čase florbalu a fotografování.

www.otrubaphoto.cz